Mr. F.W. baron van Styrum

Haarlemse stadsbestuurder en rechter. Maakte als buitengewoon lid deel uit van de Tweede Kamer die in 1840 moest beslissen over de grondwetsherziening. Zat lange tijd in Provinciale Staten en werd in 1856 president van de rechtbank. Verdienstelijk edelman uit een regentenfamilie, zijn vader was zowel tijdens de Republiek, in de Bataafs-Franse tijd en onder koning Willem I bestuurlijk actief.

in de periode 1840: buitengewoon lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Floris Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 24 mei 1801

overlijdensplaats en -datum
Haarlem, 15 juli 1873

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 augustus 1840 tot 5 september 1840 (voor Holland)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 5 december 1840 tot 9 september 1850 (voor de Ridderschap)
  • president Arrondissementsrechtbank te Haarlem, van 1 maart 1856 tot 15 juli 1873

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/4)

  • commissaris Bank van Leening te Haarlem, van 1841 tot 1851
  • commissaris Haarlemsche Brandverzekeringsmaatschappij, vanaf 1861

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behoorde tot de 15 leden die vóór een amendement op het Adres van Antwoord stemde om te verklaren dat de Grondwet plechtanker van Neêrlands vrijheid en volksgeluk 'moet zijn' in plaats van dat het dat 'is'
  • Stemde tegen het voorstel inzake de splitsing van Holland

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.