Mr. W.J.P. Kroef

Zierikzeese notabele die in 1848 lid van de Dubbele Tweede Kamer was. Stemde vóór alle voorstellen tot herziening van de Grondwet. Kwam uit een aanzienlijke, oorspronkelijk Vlissingse familie; zijn vader bekleedde functies op justitieel gebied. Was zelf advocaat en daarna 34 jaar gemeentesecretaris van Zierikzee. Namens zijn stad zat hij ook in Provinciale Staten van Zeeland.

liberaal
in de periode 1848: buitengewoon lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Johan Pieter

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlissingen, 31 maart 1793

overlijdensplaats en -datum
Zierikzee, 1 augustus 1853

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 6 juni 1841 tot 18 september 1848 (voor de steden, Zierikzee)
  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1848 tot 8 oktober 1848 (voor Zeeland)
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van november 1848 tot 1 augustus 1853 (1848-1850 voor de steden, 1850-1853 voor het kiesdistrict Zierikzee)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid schoolcommissie te Zierikzee
  • lid College van Curatoren Latijnse School te Zierikzee

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde als lid van de Dubbele Kamer het woord bij de algemene beschouwingen over de Grondwetsherziening en bij de behandeling van hoofdstuk IV (Prov. Staten en Gemeentebesturen). Pleitte voor afschaffing van de Raad van State, de Eerste Kamer en de schutterij.
  • Stemde vóór alle voorstellen tot Grondwetsherziening

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was procureur te Vlissingen, baljuw te Zierikzee en Brouwershaven en officier van justitie te Zierikzee
  • Zijn moeder was afkomstig uit Vlaanderen

verkiezingen
  • Werd in 1848 in het district Zierikzee verslagen door G.A. Fokker (lib.). Was ook in 1850 en 1852 nog kandidaat bij de verkiezingen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.