Mr. H.P. Hoog

foto Mr. H.P. Hoog

Advocaat en later rechter uit Dordrecht, die in die stad lange tijd in het gemeentebestuur zat. Werd in 1818 door de landelijke stand tot Statenlid gekozen. Die Staten kozen hem in 1840 tot buitengewoon lid van de Dubbele Tweede Kamer, waarin hij echter niet sprak.

in de periode 1840: buitengewoon lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hermanus Pieter

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 2 januari 1769

overlijdensplaats en -datum
Dordrecht, 8 december 1847

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 7 juli 1818 tot 1 juli 1839 (voor de landelijke stand)
  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 augustus 1840 tot 5 september 1840 (voor Holland)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 6 juli 1841 tot 8 december 1847 (voor steden, Dordrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid commissie om te voorzien in de eerste behoeften van de ongelukkigen door de brand van 's-Gravendeel, juli 1825

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in de Dubbele Tweede Kamer niet het woord
  • Stemde alleen tegen het voorstel tot wijziging van de grondwettelijke bepalingen over de periodieke aftreding van kiescolleges voor de gemeenteraden

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was president-schepen van Rotterdam en raadsheer in de Hoge Raad van Holland en Zeeland
  • Zijn vrouw was de laatste afstammeling van Johan de Witt
  • Een zoon van hem was Gedeputeerde van Zuid-Holland en burgemeester van Noordwijkerhout

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.