Jhr.Mr. E.Ch.G.Gh. de la Coste

foto Jhr.Mr. E.Ch.G.Gh. de la Coste
bron: R.E. van Ditzhuyzen

Zuid-Nederlander die al in de Franse tijd bestuurder was in Groningen en nadien onder meer ambtenaar van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Maakte zeven jaar deel uit van de Raad van State en was daarna twee jaar Gouverneur van de provincie Antwerpen. Maakte als minister van Binnenlandse Zaken de Belgische Opstand mee en trad in het Zuiden op als minister-adviseur van de Prins van Oranje. Na de afscheiding Kamerlid en bestuurder in België

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1821-1830: minister, lid Raad van State, Provinciaal Gouverneur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Edmond Charles Guillaume Ghislain

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Mechelen (Zuidelijke Nederlanden), 24 februari 1778

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 30 maart 1870

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • minister van Binnenlandse Zaken, van 1 januari 1830 tot 22 oktober 1830
  • Gouverneur van Luik, van 1846 tot 12 augustus 1847
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordiging van België, van 1850 tot 1870 (voor het district Leuven)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 maart 1828 tot 8 november 1830
  • adviseur van de Prins van Oranje bij diens bestuur van de zuidelijke provincies, van 4 oktober 1830 tot 16 oktober 1830

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Senaat van België, 29 augustus 1831 (geweigerd)

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 14 april 1816

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.