C.J. Wolterbeek

foto C.J. Wolterbeek
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Zeeofficier die van jongs af aan opgroeide met de zeemacht. Was als cadet en officier betrokken bij expedities naar Oost-Indië. Bleef ook tijdens de Bataafsche Republiek en onder de Franse Republiek bij de marine. Maakte zich verdienstelijk bij het opzetten van een betere opleiding voor adelborsten. Na 1813 commandant van de zeemacht en bevelhebber van eskaders. Als directeur-generaal van Marine bewerkstelligde hij diverse verbeteringen van de marine. Onderbrak zijn loopbaan enkele malen om zich op zijn landgoed Bronkhorst aan landbouw te wijden.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1830-1840: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Constantijn Johan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenderen (Gld.), 5 april 1766

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 23 mei 1845

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/19)

  • bevelhebber eskader in de Middellandse Zee, van mei 1824 tot 1828
  • directeur hoofddepartement der Marine van de Zuiderzee te Amsterdam, vanaf 1829
  • directeur-generaal van Marine, van 1 januari 1830 tot 10 augustus 1840

officiersrangen (2/6)
  • vice-admiraal, van 25 maart 1831 tot 28 november 1843
  • vice-admiraal b.d., vanaf 28 november 1843

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid delegatie naar keizer Napoleon, 1810
  • lid Staatscommissie ter bepaling van de sterkte der zeemacht in oorlog, 1828

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
honorair lid Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, vanaf 1837

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was letterkundige

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.