Mr. F.W.F.Th. baron van Pallandt van Keppel

foto Mr. F.W.F.Th. baron van Pallandt van Keppel
bron: Fotocollectie ministerie van Justitie

Trouw orangist uit een voornaam Gelders geslacht, die vóór 1795 burgemeester van Doetinchem was en daarna pas in 1807 weer ambten bekleedde. Ook ten tijde van de inlijving door Frankrijk weigerde hij betrekkingen te vervullen. Studiegenoot van de erfprins van Oranje (later koning Willem I). Na de bevrijding werd hij postmeester-generaal en in 1819 kreeg hij de leiding van het departement van Hervormde en andere erediensten. Combineerde dat ambt met het lidmaatschap van de Staten van Gelderland. Als minister van Hervormde Erediensten verzette hij zich aanvankelijk tegen erkenning van de christelijk-afgescheidenen als afzonderlijke kerkelijke gemeente.

regeringsgezind ten tijde van Willem I en Willem II
in de periode 1814-1841: lid notabelenvergadering, minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Willem Floris Theodorus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zutphen, 21 september 1772

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 14 februari 1853

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • orangist (tijdens de Republiek)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 29 augustus 1814 tot juli 1829 (voor de Ridderschap)
  • directeur-generaal van de Eredienst, van 19 maart 1818 tot 20 mei 1828
  • minister van Hervormde en andere Erediensten, die der Rooms-Katholieke uitgezonderd, van 20 mei 1828 tot 1 maart 1841
  • minister van Justitie ad interim, van 3 september 1830 tot 5 oktober 1830

ambtstitel
  • minister van staat, van 21 mei 1828 tot 14 februari 1853

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Ridderschap van Gelderland, vanaf 28 augustus 1814
  • kamerheer in buitengewone dienst van koning Willem I en koning Willem II

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was burgemeester van Doesburg, drost van Bredevoort, landdorst van het graafschap Zutphen en gecommitteerde ter Admiraliteit van Amsterdam
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van J.Sj.G.J. van Burmania baron Rengers, lid Wetgevend Lichaam, lid Notabelenvergadering en staatsraad

niet-aanvaarde politieke functies
  • sous-prefect van Tiel, 1808 (geweigerd)

predicaten/adellijke titels
  • baron de l'Empire, 21 januari 1813
  • jonkheer, 28 augustus 1814
  • baron, 11 juni 1818

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.