Mr. A.W. Huidekoper

Zoon van een oorspronkelijk uit Friesland afkomstige Amsterdamse koopman. Na zijn rechtenstudie advocaat en rechter en in 1841 tot Tweede Kamerlid gekozen. Overleed echter al enkele maanden later en werd opgevolgd door zijn broer. Verdienstelijk amateur-sterrenkundige.

regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1841: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Anne Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 18 september 1796

overlijdensplaats en -datum
Breukelen (gem. Breukelen-Nijenrode), 30 augustus 1841

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat te Amsterdam, van 1819 tot 1834
  • rechter in de rechtbank van eerste aanleg te Amsterdam, van 1 oktober 1834 tot 30 augustus 1841
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 april 1841 tot 30 augustus 1841 (voor Holland)

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was lid van de raad van Amsterdam en directeur van de Levantsche Handel

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.