Mr. D.L. baron van Brakell tot den Brakell

Rechter uit de Betuwe, die vier jaar namens Gelderland in de Tweede Kamer zat. Maakte in 1814 ook deel uit van de Notabelenvergadering en had lange tijd zitting in Provinciale Staten van Gelderland. Was daarin een gematigd opposant tegen de financiele politiek van de koning. Zijn voorvaders waren, net als hij, ambtsjonker van de Neder-Betuwe.

onafhankelijk ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1829: lid notabelenvergadering, buitengewoon lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Diederik Louis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tiel, 17 december 1768

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 27 december 1852

3.

Partij/stroming

stroming(en)
onafhankelijk (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • buitengewoon lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 8 augustus 1815 tot 19 augustus 1815 (voor Gelderland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 oktober 1825 tot 18 oktober 1829 (voor Gelderland)
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 1 juli 1834 tot juli 1850 (voor de Ridderschap)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Ridderschap van Gelderland, vanaf 28 augustus 1814
  • heemraad Heemraadschap Neder-Betuwe, omstreeks 1826

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Sloot zich vaak aan bij de "financiële oppositie"

uit de privésfeer
Zijn vader was ambtsjonker en heemraad van Neder-Betuwe

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814
  • baron, 18 oktober 1822

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.