Mr. Ph. Ram

foto Mr. Ph. Ram
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Prinsgezinde regent uit een Utrechtse vroedschapsdynastie die ook tijdens de Bataafs-Franse Tijd en het koninkrijk functies bekleedde. Was tijdens de republiek schepen van Utrecht en verloor in 1795 zijn bestuursfuncties. Keerde in 1802 echter als gematigde orangist op provinciaal niveau terug als bestuurder en werd in 1808 maire van Utrecht. Vanaf 1814 tot zijn dood lid van de Staten-Generaal en de Tweede Kamer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1817: lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Philips

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 26 juni 1753

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 9 april 1817

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • orangist
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • gevangenschap (gijzelaar te Parijs), van november 1813 tot april 1814
  • lid Staten-Generaal van de Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 1 september 1815 (voor de provincie Utrecht)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 oktober 1815 tot 9 april 1817 (voor de provincie Utrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid College van Curatoren Hogeschool te Utrecht, omstreeks 1808
  • lid College van Curatoren Hogeschool te Utrecht, van 6 oktober 1815 tot 9 april 1817

afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie van eenentwintig voor de ontwerp-Grondwet (Staten-Generaal), van 9 augustus 1815 tot 14 augustus 1815

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Werd in november 1813 met drie anderen als gijzelaar naar Parijs gevoerd vanwege het aanhouden van een keizerlijke adjudant
  • Zijn vader behoorde tot de Utrechtse regentenklasse en was gedeputeerde ter Staten-Generaal

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.