J.W.A.J. van Lochteren Stakebrant

Officier en bestuurder. Moest als patriot in 1787 de dienst verlaten en werd in de Bataafse tijd weer actief als aanvoerder van een burgerwacht bij de inval van de Engelsen en Russen. Vervulde vanaf 1803 bestuursfuncties in Overijssel en maakte een kleine twee jaar deel uit van het Wetgevend Lichaam. Vanaf 1819 zesenhalf jaar Tweede Kamerlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1808-1826: lid Wetgevend Lichaam (1806-1810), lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Willem Anthony Jacob

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenderen, 16 februari 1758

overlijdensplaats en -datum
Zwolle, 21 februari 1826

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • patriottisch (tijdens de Republiek)
  • democratisch gezind (in de Bataafse tijd)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Wetgevend Lichaam, van 15 november 1808 tot 27 juli 1810 (voor het departement Overijssel)
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 1814 tot september 1819 (voor de landeigenaren)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1819 tot 21 februari 1826 (voor Overijssel)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was advocaat en richter te Steenderen
  • Zijn schoonvader was schout van Ommen

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.