Mr. J.G. Hinlópen

Conservatieve landeigenaar, die als Tweede en Eerste Kamerlid de regeringspolitiek van de koningen Willem I en II steunde. Was afkomstig uit Utrecht, maar had grondbezit in Zeeland en was daar gelieerd aan de voorname families Van Doorn van Westcapelle en Schorer. Verzette zich in 1848 tevergeefs tegen de democratisering van de Grondwet.

regeringsgezind ten tijde van Willem II, regeringsgezind ten tijde van Willem I, regeringsgezind ten tijde van Willem I en Willem II
in de periode 1826-1849: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Gulielmus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 15 augustus 1793

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 24 april 1856

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)
  • ultraconservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • referendaris tweede klasse, Raad van State, vanaf 25 mei 1817
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 3 juli 1821 tot 17 oktober 1826 (voor de landelijke stand, Middelburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 1826 tot 19 oktober 1845 (voor Zeeland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1848 tot 13 februari 1849

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Behoorde in 1840 bij de eerste lezing van de Grondwetsherziening tot de minderheid die vóór het (verworpen) voorstel over de defensie stemde
  • Stemde in 1848 bij de eerste lezing tegen hoofdstuk III (Staten-Generaal) van de nieuwe Grondwet

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was een nicht van hem

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.