A.W. baron van Brienen van de Groote Lindt

foto A.W. baron van Brienen van de Groote Lindt

Telg van rijke katholieke Amsterdamse koopmansfamilie, die net als eerder zijn vader lid van de Eerste Kamer was. Kamerheer en vertrouweling van koning Willem II en door hem in 1848 op het laatste moment overgehaald om vóór de liberale Grondwet te stemmen.

regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1840-1849: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Arnoud Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, april 1783

doopplaats en -datum
Amsterdam, 5 april 1783

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 26 oktober 1854

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem II)
  • lid Kiezers-Vereeniging te Amsterdam

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 7 juli 1840 tot 22 december 1840 (voor de steden, Amsterdam)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1840 tot 13 februari 1849
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 26 februari 1850 tot 9 september 1850 (voor de steden, Amsterdam)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/12)

  • hoofdingeland Beemster, vanaf 1840
  • kamerheer in buitengewone dienst van koning Willem III, van 1850 tot 26 oktober 1854

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1839 lid van Provinciale Staten, nadat J.J. Uytwerf Stelling zijn benoeming niet had aangenomen
  • Werd op 1 juni 1849 tot Statenlid gekozen

uit de privésfeer
Zijn eerste echtgenote was een schoonzus van J.S. Schaep, lid Notabelenvergadering

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Vergadering van Notabelen, 29 maart 1814 (verhinderd)

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.