Mr. A.G. Verheijen

foto Mr. A.G. Verheijen
© Hans Kouwenhoven

Voorstander van het orangistische bewind in Brabant, die in 1831 als beloning daarvoor Eerste Kamerlid werd. In die functie gaf hij in 1848 steun aan de Grondwetsherziening. Hij begon zijn bestuurlijke loopbaan in de Bataafse tijd en was geruime tijd bestuurder van Den Bosch, waarvan vijfentwintig jaar als (eerste) burgemeester. In 1817 kozen de Staten van Brabant hem tot Tweede Kamerlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I en Willem II, regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1817-1849: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Arnoldus Gerbrandus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Loon op Zand, 30 oktober 1770

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 12 juli 1857

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • moderaat (in de Bataafs-Franse tijd)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 7 december 1815 tot 21 oktober 1817 (voor de steden, 's-Hertogenbosch)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1817 tot 16 oktober 1831 (voor Noord-Brabant)
  • burgemeester van 's-Hertogenbosch, van maart 1824 tot 2 januari 1849
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 oktober 1831 tot 13 februari 1849

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid bestuur Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant
  • voorzitter van diverse organisaties in 's-Hertogenbosch

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde in 1848 vóór de Grondwetsherziening

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1812 oprichter van de Koninklijke school voor nuttige en beeldende kunsten

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.