Jhr.Mr. J. Jarges

Vrijgezelle Groningse bestuurder die in de nadagen van de Republiek in het regionaal bestuur van zijn gewest kwam. Bleef als zodanig actief gedurende de Bataafs-Franse tijd. Was vanaf 1806 ook lid van de Staatsraad en had vier jaar zitting in het Wetgevend Lichaam. Keerde in 1814 terug als lid van de Staten-Generaal en van de Tweede Kamer. Werd in 1831 door Willem I tot senator benoemd en bleef tot zijn dood op bijna 85-jarige leeftijd lid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I en II, regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1806-1845: lid Wetgevend Lichaam (1806-1810), lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Joost

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 25 juni 1760

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 6 januari 1845

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • staatsgezind (ten tijde van de Republiek)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • lid algemeen bestuur, departement Wester Eems, van 10 januari 1813 tot december 1813
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 1 september 1815 (voor de provincie Groningen)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 17 oktober 1831 (voor de provincie Groningen)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 oktober 1831 tot 6 januari 1845

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Ridderschap van Groningen
  • lid Amortisatie-Syndicaat, van 1823 tot 6 januari 1845

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was officier (hoogste rang: generaal-majoor) in Statendienst

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.