Jhr.Mr.Dr. F.C. de Jonge

foto Jhr.Mr.Dr. F.C. de Jonge
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Zierikzeese stadsbestuurder, telg van een regentenfamilie uit die stad, die na de omwenteling in 1795 arts werd. Keerde in 1813 als orangist terug in het landsbestuur en werd daarna lid van de Staten-Generaal en de Tweede Kamer. Was daar een warm verdediger van het heersende bewind en werd in 1826 door de koning tot Eerste Kamerlid benoemd.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1834: lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Clement

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zierikzee, 1 januari 1766

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 31 december 1834

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)
  • ultraconservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • commissaris-generaal van Zeeland voor de Prins van Oranje, 1813
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 14 juni 1814 tot 1 september 1815 (voor Zeeland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 18 oktober 1824 (voor Zeeland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 maart 1826 tot 31 december 1834

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • president Ridderschap van Zeeland, van 1828 tot 31 december 1834
  • lid Staatscommissie omtrent de reclames ten aanzien der abuizen, die zich in kadastrale werkzaamheden voordoen, vanaf januari 1833

afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie van eenentwintig voor de ontwerp-Grondwet (Staten-Generaal), van 9 augustus 1815 tot 14 augustus 1815

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was schepen en burgemeester van Zierikzee, gedeputeerde ter Staten-Generaal en raad ter admiraliteit in het Noorderkwartier

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 9 januari 1821

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.