I.J.J. baron De Vinck

Landeigenaar en burgemeester van Wuustwezel, die vier jaar Tweede Kamerlid en vanaf 1825 vijf jaar Eerste Kamerlid was. Was afkomstig uit Antwerpen.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1830: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Ignatius Johannes Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Antwerpen, mei 1771

doopplaats en -datum
Antwerpen, 18 mei 1771

overlijdensplaats en -datum
Wuustwezel, 13 september 1845

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 18 oktober 1819 (voor de provincie Antwerpen)
  • lid gemeenteraad van Antwerpen, van 1817 tot 1824
  • burgemeester van Wuustwezel, van 1818 tot 1831
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 oktober 1825 tot 18 oktober 1830

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid Ridderschap van Antwerpen, vanaf 1816
  • lid Syndicaat der Nederlanden, omstreeks 1821

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • In 1818 waren De Goër en hij de enige Zuidelijke leden die vóór de (verworpen) ontwerp-Jachtwet stemden

7.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • burgemeester van Antwerpen

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 26 april 1816
  • baron, 11 maart 1818

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.