Th.C. graaf van Heerdt tot Eversberg

foto Th.C. graaf van Heerdt tot Eversberg
Bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

In Kampen geboren officier die ritmeester was in het garde-corps van de prins van Oranje, en die zowel vóór als na 1795 zitting had in de Staten-Generaal. Maakte in 1813 deel uit van de commissie die de Grondwet ontwierp en werd vervolgens voor Overijssel lid van de Staten-Generaal en de Tweede Kamer. In 1824 benoemde koning Willem I hem tot Eerste Kamerlid. Bekleedde ook diverse hoffuncties.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1844: lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, lid Grondwetscommissie 1813-1814

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Thimon Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kampen, 22 januari 1761

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 januari 1844

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • orangist
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • opperhofmaarschalk, van 1 december 1829 tot 28 januari 1844
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 14 december 1824 tot 28 januari 1844
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 17 oktober 1824 (voor Overijssel)
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 14 juni 1814 tot 1 september 1815 (voor Overijssel)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Ridderschap van Overijssel, van 28 augustus 1814 tot 28 januari 1844
  • lid commissie van beoordeling over de geschiktheid der artiesten voor de Haagsche Schouwburg

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Antwoordde in 1830 'nee' op de vraag of scheiding van Noord en Zuid wenselijk was

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Op 20 november 1822 werd het tweede, in Engeland gesloten huwelijk in Den Haag bevestigd. Daarbij werden tevens zijn zeven kinderen erkend.
  • Een dochter van hem was eerst gehuwd met een broer van J.A. Twent van Kortenbosch, lid Wetgevend Lichaam, en later met een zoon van W.G. van de Poll, Tweede Kamerlid
  • Zijn vader was landeigenaar en lid van Ridderschap van Twente

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814
  • graaf, 16 september 1815

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.