J.E.Ph.A. (Albert) graaf De Hemricourt

Tweede en Eerste Kamerlid uit de provincie Luik onder Willem I. Was aanvankelijk officier in het Franse leger en daarna landeigenaar.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1819-1830: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jean Ernest Philibert Albert (Albert)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: De Hemricourt de Ramioul

geboorteplaats en -datum
Hoei, 22 april 1770

overlijdensplaats en -datum
Ramioul-Yvoz, 7 november 1835

3.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • kapitein in het leger van de Franse emigrées
  • landeigenaar
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Luik, van 19 oktober 1819 tot 18 oktober 1824
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1824 tot 18 oktober 1830

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Luik, vanaf 1816

5.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • graaf, 5 maart 1816

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.