C.F.J. baron De Keverberg van Kessel

Orangistische landeigenaar, die tot de afsplitsing van België dertien jaar zitting had in de Eerste Kamer. Was daarvoor twee jaar lid van de door de koning benoemde Tweede Kamer. Woonde op kasteel Aldengoor in het Limburgse Haelen.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1830: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carolus Frederic Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haelen (Lb.), 18 juli 1769

doopplaats en -datum
Haelen (Lb.), 18 juli 1769

overlijdensplaats en -datum
Haelen (Lb.), 16 juli 1835

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • orangist
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landeigenaar
  • lid algemene raad, departement van de Beneden-Maas, vanaf 1800
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 18 oktober 1817 (voor Limburg)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 30 oktober 1817 tot 20 oktober 1830

5.

Nevenfuncties

  • lid Ridderschap van Limburg, vanaf 1816
  • voorzitter Ridderschap van Limburg

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was commissaris over de Pruisische troepen en lid van Lands Administratie College te Geldern

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.