J.J. Cambier

foto J.J. Cambier
bron: Cornelius Rogge

Bestuurder, die zich gemakkelijk aanpaste aan wijzigende omstandigheden. Behoorde vóór 1795 tot de Haarlemse regenten en werd in 1796 lid van de Eerste Nationale Vergadering. Was tijdens de Bataafse Tijd agent van Oorlog en onder Lodewijk Napoleon minister van onder meer Koophandel en Oorlog en vicepresident van de Staatsraad. Na herwinning van de onafhankelijkheid gezant en Eerste Kamerlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I, moderaat
in de periode 1796-1831: agent (Bataafse tijd), minister, lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering, lid Wetgevend Lichaam (1806-1810), lid Staatsraad (1806-1810), lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jacob Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vianen (Holland), 29 juni 1756

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 4 oktober 1831

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • patriottisch (tijdens de Republiek)
  • Moderaat (in de Nationale Vergaderingen)
  • gematigd unitarisch
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/23)

  • lid Keizerlijk Wetgevend Lichaam te Parijs, van 15 februari 1811 tot 4 juni 1814 (voor het departement Monden van de Maas)
  • buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Madrid, van 1814 tot 1816
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 juli 1816 tot 4 oktober 1831

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • commissaris Amortisatiekas, vanaf 12 mei 1807
  • voorzitter Commissie tot onderzoek der Beste Rivier Afleidingen, omstreeks 1822

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Na de staatsgreep van 22 januari 1798 is hij gevangen genomen en gevangen gezet op Huis Ten Bosch. Hij werd bij besluit van 10 juli 1798 vrijgelaten.

uit de privésfeer
  • Zijn vader was schepen en burgemeester van Vianen
  • Zijn schoonvader was schepen, raad, thesaurier en burgemeester van Haarlem

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.