Jhr.Mr. O.R. Alberda van Ekenstein

Landheer uit een oud Gronings adellijk geslacht. Tijdens de republiek bestuurder van de Ommelanden, gedeputeerde staat van Groningen, afgevaardigde naar de Staten-Generaal en gecommiteerde in de Admiraliteit van Amsterdam. Na de herwonnen zelfstandigheid werd hij in 1814 lid van de Staten-Generaal en in 1815 Eerste Kamerlid. Hij was in 1814 ook benoemd tot lid van Notabelenvergadering, maar verscheen daarin niet.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1821: lid Staten-Generaal, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Onno Reint

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 3 februari 1752

overlijdensplaats en -datum
Tjamsweer (gem. Appingedam), 21 oktober 1821

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • staatsgezind (ten tijde van de Republiek)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • ambteloos, van 1795 tot 1814
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 1 september 1815 (voor de provincie Groningen)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 21 oktober 1821

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Ridderschap van Groningen, van 1814 tot 21 oktober 1821
  • lid College van Curatoren Hogeschool te Groningen, 1815

afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie van eenentwintig voor de ontwerp-Grondwet (Staten-Generaal), van 9 augustus 1815 tot 14 augustus 1815

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was gedeputeerde staat, lid van de Raad van State en lid van de Admiraliteit van Amsterdam

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Vergadering van Notabelen, 29 maart 1814 (niet verschenen)

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.