Z.V.J. burggraaf Obert de Quévy

Edelman en kasteelheer uit Henegouwen en vijf jaar Eerste Kamerlid.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1820: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Zacharie Vincent Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen (Henegouwen), 24 november 1746

overlijdensplaats en -datum
Bergen (Henegouwen), 9 september 1820

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Staten van Henegouwen
  • lid Vergadering van Grondwetsnotabelen, 14 augustus 1815 (voor het departement Jemappes)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 9 september 1820

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Henegouwen, van 5 maart 1816 tot 9 september 1820

6.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 5 maart 1816
  • burggraaf, 24 november 1816

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.