Ch.A.F.R. prins De Gavre

foto Ch.A.F.R. prins De Gavre
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Officier en hofdignitaris die in 1815 tot lid van de Eerste Kamer werd benoemd en die in 1830 tijdens de buitengewone zitting optrad als Senaatsvoorzitter. Was verder actief als directeur van de Academie van Wetenschappen en Letterkunde in Brussel. Diende zowel de Oostenrijkse landvoogdes, keizer Napoleon als koning Willem I.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1830: lid Eerste Kamer, voorzitter Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Charles Alexandre François Rasse

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Brussel, 15 oktober 1759

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 augustus 1832

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 20 oktober 1830
  • waarnemend opperhofmaarschalk van koning Willem I te 's-Gravenhage, vanaf 28 oktober 1829
  • voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1830 tot 18 oktober 1830 (tijdens de buitengewone zitting)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • president Koninklijke Academie van Wetenschappen en Schone Kunsten te Brussel, vanaf 1820 (nog in 1830)
  • lid College van Curatoren Hogeschool te Gent, omstreeks 1822

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Academie van Wetenschappen en Letterkunde te Brussel, vanaf 3 juli 1816

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Steunde in 1821 als één van de weinige zuidelijke leden de ontwerp-Stelselwet van minister Appelius

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was grootmeesteres van aartshertogin Marie Christina
  • Zijn vader was officier, opperschenker van Vlaanderen en grootbaljuw van de Landen van Namen

predicaten/adellijke titels
  • comte de l'Empire, 1808

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.