Jhr.Mr. J. van der Dussen

Ambtman uit het Land van Cuijk en rechter en schout te Grave, die in 1815 namens Brabant in de Grondwetscommissie kwam. Daarna gedeputeerde van Noord-Brabant, voorzitter van de Brabantse ridderschap en vijf jaar Eerste Kamerlid. Kwam uit een oorspronkelijk Hollandse regentenfamilie.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1820: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jacob

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Baarn, 12 december 1763

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 24 december 1820

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • staatsgezind
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Gedeputeerde Staten van Brabant, van 25 oktober 1814 tot 26 september 1815
  • lid Grondwetscommissie, van 10 juni 1815 tot 13 juli 1815
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 24 december 1820

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid Ridderschap van (Noord-)Brabant, vanaf 1814
  • voorzitter Ridderschap van Brabant, vanaf 1815

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in juni 1815 tegelijk met de Luxemburgse katholiek d'Anethan benoemd tot lid van de Grondwetscommissie

uit de privésfeer
Zijn vader was houtvester van Gooiland

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.