Mr. J.F. Bijleveld

foto Mr. J.F. Bijleveld

Zeer conservatieve Zeeuwse afgevaardigde in de laatste jaren van het bewind van koning Willem II. Vervulde bestuursfuncties in Middelburg en was tweeëntwintig jaar lid van Provinciale Staten, totdat die hem tot Tweede Kamerlid kozen. Bleef na 1849 bestuurlijk actief als wethouder en burgemeester (twaalf jaar) van Middelburg.

ultraconservatief (vóór 1848)
in de periode 1845-1849: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jean François

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Bijleveld van Serooskerke

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 8 november 1794

overlijdensplaats en -datum
Velp (gem. Rheden, Gld.), 15 juni 1875

begraafplaats en -datum
Middelburg, 21 juni 1875

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem II)
  • conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1845 tot 13 februari 1849 (voor Zeeland)
  • wethouder van Middelburg, van 17 oktober 1851 tot 13 april 1859 (nam na 1856-1859 het burgemeesterschap waar)
  • burgemeester van Middelburg, van 13 april 1859 tot 16 februari 1871 (aanvaardde zijn functie 8 juni)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in 1848 bij de algemene beschouwingen over de Grondwetsherziening en bij de behandeling van hoofdstukken I (het rijk en zijn inwoners), II (koning), III (Staten-Generaal) en VI (Godsdienst).
  • Stemde in 1848 tegen de hoofdstukken I (het Rijk en zijn inwoners), III (over de Staten-Generaal) en VI (Godsdienst) van de Grondwetsherziening

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.