J.D. baron van Tuyll van Serooskerken van Heeze

Landeigenaar, houtvester en bestuurder uit een Utrechtse familie, maar woonachtig in Brabant. Zat ten tijde van de inlijving bij het keizerrijk in het Frans Wetgevend Lichaam. Na 1814 lid van de Staten-Generaal en van de Tweede Kamer. Was voor 1813 sous-prefect in Utrecht en na 1815 districtscommissaris in Brabant. Verscheen niet in de vergadering van notabelen in maart 1814. Van protestanten huize; zeer regeringsgezind.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1843: lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Diederik

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Heeze

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 6 augustus 1773

overlijdensplaats en -datum
Heeze, 9 juli 1843

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)
  • conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 16 oktober 1820 (voor Noord-Brabant)
  • schout, districtsschoutambt Oirschot, van januari 1820 tot 9 juli 1843
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 4 juli 1826 tot 7 november 1828 (voor de Ridderschap)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 november 1828 tot 9 juli 1843 (voor Noord-Brabant; in 1831 toegelaten op 21 november)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid Ridderschap van Noord-Brabant, vanaf 1814
  • lid Commissie van Landbouw in de provincie Noord-Brabant, vanaf januari 1815

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 1839 tot de 12 leden die vóór de (verworpen) ontwerp-Leningwet voor Nederlands-Indië stemden. Na deze verwerping trad minister Van den Bosch af.

uit de privésfeer
Zijn vader was marineofficier (luitenant-ter-zee), raad in de Hove van Utrecht en gecommitteerde in de Generaliteits-Rekenkamer

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Vergadering van Notabelen, 29 maart 1814 (niet verschenen)

predicaten/adellijke titels
  • baron de l'Empire, 7 januari 1813
  • jonkheer, 28 augustus 1814
  • baron, 21 maart 1822

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.