Jhr. C. Duvelaer van de Spiegel

foto Jhr. C. Duvelaer van de Spiegel
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Orangistisch Tweede Kamerlid voor Holland uit een Zeeuwse familie. Zoon van de laatste Hollandse raadpensionaris, Laurens Pieter van de Spiegel. Vervulde zelf onder het stadhouderlijk bewind vanaf zijn achttiende al een bestuursfunctie. Keerde in 1807 terug in het bestuur en werd in 1814 Statenlid. Vanaf 1815 veertien jaar Tweede Kamerlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1829: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goes, 29 december 1771

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 oktober 1829

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • orangist (tijdens de Republiek)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • districtscommissaris, district 's-Gravenhage, vanaf 1813
  • lid Provinciale Staten van Holland, van 6 oktober 1814 tot september 1815 (voor de steden, 's-Gravenhage)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 28 oktober 1829 (voor Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn stiefdochter huwde met een zoon van A. van der Does, lid Notabelenvergadering
  • Zijn schoonvader behoorde tot de Rotterdamse regentenklasse

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 16 september 1815

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.