Mr. F.S. Op ten Noort

Officier van justitie uit Zutphen, die in 1848 Tweede Kamerlid werd; eerst in de Dubbele Tweede Kamer die over de Grondwetsherziening besliste en daarna vier maanden als 'gewoon' lid. Zeven jaar daarvoor was hij Statenlid in Gelderland geworden. Vanaf 1855 procureur-generaal bij het Gerechtshof in Arnhem. Zijn vader was eveneens Tweede Kamerlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1848-1849: buitengewoon lid Tweede Kamer, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Florent Sophius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zutphen, 21 juni 1805

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 22 juli 1862

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 september 1848 tot 8 oktober 1848 (voor Gelderland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 1848 tot 13 februari 1849 (voor Gelderland)
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 25 september 1850 tot 5 juli 1853 (voor het kiesdistrict Ruurlo)
  • procureur-generaal Provinciaal Gerechtshof te Arnhem, van 29 oktober 1855 tot 22 juli 1862

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • houtvester tweede jachtdistrict van Gelderland, vanaf 1847
  • voorzitter College van Regenten, Huis van Verzekering te Arnhem, van 29 december 1855 tot 22 juli 1862

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Stemde vóór alle voorstellen tot Grondwetsherziening
  • In de zitting 1848 sprak hij eenmaal, over het wetsvoorstel tot heffing van provinciale belasting in Drenthe

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem was burgemeester van Ede
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van L.P. van de Spiegel, raadpensionaris van Zeeland (1785-1787) en van Holland (1787-1795)

verkiezingen
  • Werd in 1848 door de Staten van Gelderland in de tweede stemronde tot Tweede Kamerlid gekozen. Versloeg onder anderen jhr. J.A.Ch.A. van Nispen tot Sevenaer en L.N. graaf van Randwijck.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.