Mr. M. van Doorninck

foto Mr. M. van Doorninck
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Voorname inwoner van Deventer, die in die plaats in de vroedschap en na 1814 in de stedelijke raad zat. Werd door de Staten van Overijssel in 1824 naar de Tweede Kamer afgevaardigd. Beoefenaar van letteren en wetenschappen met veel kennis van de penning- en muntkunde. Had daar een kostbare boekverzameling over en tevens een omvangrijk penningen- en muntenkabinet. Bedankte in 1831 na herverkiezing voor een hernieuwd Kamerlidmaatschap. Was zes jaar burgemeester van Deventer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1824-1827: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Martinus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deventer, 27 juli 1775

overlijdensplaats en -datum
Deventer, 7 juni 1837

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1824 tot 15 oktober 1827 (voor Overijssel)
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 6 juli 1830 tot 7 juni 1837 (voor de steden, Deventer)
  • burgemeeester van Deventer, van 1 november 1831 tot 7 juni 1837

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • agent van de algemene rijkskassier te Deventer
  • lid Staatscommissie voor het kadaster, omstreeks 1834

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was burgemeester van Deventer, gecommitteerde ter Landdage, lid van de Generaliteitsrekenkamer en gedeputeerde ter Staten-Generaal

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, juli 1831 (bedankt)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.