Mr. H.E. Hagenouw Brongers

Groningse notaris, die negen maanden in de Tweede Kamer zat. Had daarvoor acht jaar zitting in de Groningse Staten. Was met R.Tj. Mees één van de aanvoerders van een beweging in Groningen die meer invloed op het financiële regeringsbeleid, bezuinigingen en protectionisme verlangde.

moderaat of gematigd liberaal
in de periode 1839-1840: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Edzens

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Bij vonnis door de rechtbank van Appingedam werd aan zijn doopnaam Brongers Hagenouw toegevoegd

geboorteplaats en -datum
Garrelsweer (Gr.), 20 mei 1781

overlijdensplaats en -datum
Leens (Gr.), 30 juli 1840

3.

Partij/stroming

stroming(en)
financiële oppositie (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • notaris te Leens (gekwalificeerd zegelaar)
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 5 juli 1831 tot 22 oktober 1839 (voor de landelijke stand, district Onderdendam)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 oktober 1839 tot 30 juli 1840 (voor de provincie Groningen)

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in juli 1840 herkozen als Tweede Kamerlid, maar overleed voor zijn herbenoeming

uit de privésfeer
  • Zwager van H.Ch. Carsten, gedeputeerde van Drenthe
  • Zijn vader was predikant

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.