Mr. J. de Backer

Zeeuws Tweede Kamerlid uit de periode vóór 1848. Afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen en rechter en officier van justitie in Goes. Neef van de Bataafse staatsman Pieter Paulus. Maakte in 1840 deel uit van de Dubbele Kamer en was aansluitend 'gewoon' Tweede Kamerlid. Steunde in 1844 het voorstel van de 'Negemannen'.

liberaal
in de periode 1840-1848: buitengewoon lid Tweede Kamer, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Josias

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Axel, 17 augustus 1787

overlijdensplaats en -datum
Goes, 23 augustus 1850

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • officier van justitie, Arrondissementsrechtbank te Goes, van 1 oktober 1838 tot 23 augustus 1850
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 2 juli 1822 tot 5 augustus 1840 (voor de landelijke stand, district Axel)
  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 augustus 1840 tot 5 september 1840 (voor Zeeland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1840 tot 19 september 1848 (voor Zeeland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Behoorde in 1845 tot de meerderheid die tegen het wetsvoorstel inzake onteigening ten algemene nutte stemde. Het wetsvoorstel werd met 31 tegen 20 stemmen verworpen.
  • Was in 1848 bij de stemmingen over de Grondwetsherziening in eerste lezing afwezig

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn schoonvader was voormalig burgemeester
  • Zijn vader was officier en ambachtsheer van Axel

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.