Mr. Th.J. baron Roest van Alkemade

Landeigenaar en bestuurder uit een oorspronkelijk katholiek Zuid-Nederlands koopmansgeslacht. Ambachtsheer in het Land van Heusden en Altena. Kwam in de Franse tijd in het stadsbestuur van Den Haag. Bleef weg uit Notabelenvergadering van 1814. Werd in dat jaar wel lid van de Staten-Generaal en was daarna drie jaar Tweede Kamerlid. Kamerheer van koning Willem I.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1818: lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Theodoor Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 15 januari 1754

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 29 september 1829

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor Holland, van 17 oktober 1815 tot 7 november 1818
  • lid stedelijke raad van 's-Gravenhage, van 1 januari 1816 tot 29 september 1829
  • lid Provinciale Staten van Holland, van 1 maart 1820 tot 29 september 1829 (voor de Ridderschap)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

  • kamerheer-honorair koning Willem I
  • lid Ridderschap van Holland, vanaf 28 augustus 1814

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in januari 1816 lid van het college van burgemeesters van 's-Gravenhage, maar nam al binnen twee weken ontslag
  • Nam ontslag als Kamerlid vanwege zijn gezondheid

uit de privésfeer
Zijn vader was lid van Provinciale Staten van Zuid-Brabant

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Vergadering van Notabelen, 29 maart 1814 (niet verschenen)

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814
  • baron, 25 mei 1822

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.