Dr. G. (Gerrit) Valk

foto Dr. G. (Gerrit) Valk
bron: Fotobureau Dijkstra

Historicus uit Alkmaar, die ruim twaalf jaar Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Was docent geschiedenis en gemeentearchivaris van Alkmaar. Als voorzitter van de vaste commissie voor Defensie nauw betrokken bij de uitzending van Nederlandse militairen in het kader van vredesoperaties. Als woordvoerder verkeer zette hij zich in voor vergroting van de verkeersveiligheid. Was wethouder van Bergen (N.H.) en was voorzitter van de Kamer van Koophandel in de Kop van Noord-Holland. Promoveerde in 2004 op een proefschrift over de voetbalclub AZ, waarvan hij een warm supporter is. Voetbalde zelf in het elftal van de Tweede Kamer.

PvdA
in de periode 1989-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Gerrit (Gerrit)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gorinchem, 3 maart 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 1995 tot 23 mei 2002
  • eigenaar adviesbureau "Valk Advies", vanaf januari 2006
  • voorzitter dagelijks bestuur, Kamer van Koophandel voor Noordwest-Holland te Alkmaar, van 1 januari 2008 tot december 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • honorair Consul Republiek van Albanië, vanaf 2017
  • lid Raad van Toezicht Stichting Kinderopvang Alkmaar, vanaf 2017

vorige (2/17)
  • lid Klankbordgroep Masterplan Noordzeekanaalgebied
  • Lid Raad van Toezicht SVOK (Stichting Voortgezet Onderwijs Kennemerland), van 2008 tot 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid parlementaire onderzoekscommissie 'Asbestproblematiek Cannerberg' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1997 tot 1998
  • voorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met defensie en verkeer en waterstaat
  • Diende in 2000 samen met Camiel Eurlings (CDA) een initiatiefvoorstel in betreffende het telefoneren vanuit de auto. Dit voorstel werd in 2002 ingetrokken, omdat het kabinet met een regeling kwam. (27.202)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was adviseur van de parlementen van Georgië, Kirgizië, Kosovo en Irak

uit de privésfeer
Zijn vader was leraar Engels

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.