G. (Gert) Koffeman

foto G. (Gert) Koffeman

CDA-Tweede Kamerlid dat voor hij die functie ging bekleden naam maakte als voorzitter van de Christelijke politiebond. Had daarvoor een loopbaan doorlopen bij de vervoersbond CNV. Als Kamerlid hadden vooral veiligheid (defensie en politie) en ambtenarenzaken (zowel burgerlijke als militaire ambtenaren) zijn belangstelling. Legde in 1991 tijdelijk zijn werkzaamheden neer vanwege een gerechtelijk onderzoek tegen hem, dat echter niet tot vervolging leidde. Zeer actief op kerkelijk en maatschappelijk terrein, onder meer als voorzitter van de Christelijke schippersbond (CBOB).

CDA
in de periode 1989-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Geert (Gert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 14 maart 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 17 mei 1994
  • managing consultant "TSM Consult", vanaf 2007
  • lid gemeenteraad van Oudewater, van 11 maart 2010 tot 29 maart 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • vicevoorzitter Vereniging voor Kerkrentmeesterlijk Beheer in Nederland (VKB)

vorige (2/30)
  • voorzitter Nederlandse Rode Kruis, afdeling Stichts Weidegebied
  • vrijwillig chauffeur van de voedselbank in Oudewater

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder geïntegreerde veiligheid (civiele en militaire veiligheid) en bijzondere opsporingsdiensten van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich verder bezig met ambtenarenzaken, defensiepersoneel en politiebeleid.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Schortte in september 1991 zijn werkzaamheden als Kamerlid op, omdat bij een gerechtelijk vooronderzoek bij zijn vroegere werkgever het vermoeden was ontstaan dat hij nog tijdens zijn lidmaatschap inkomsten had ontvangen van de ACP. Tegen hem werd in december 1991 strafrechtelijke vervolging ingesteld. Op 17 maart 1992 werd hij door de Utrechtse rechtbank vrijgesproken, waarna hij zijn Kamerwerk hervatte.

verkiezingen
  • Was in 1994 nummer 41 op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet herkozen
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.