J. (Jan) Hendriks

foto J. (Jan) Hendriks
bron: Fotobureau Dijkstra

Correcte en sportieve voormalige Luchtmachtofficier, die in 1995 voor het AOV in de Eerste Kamer kwam. Bij de breuk in het Ouderenverbond in 1995 koos hij de zijde van Jet Nijpels en hij sloot zich dan ook aan bij de partij Senioren 2000. In het voorjaar van 1998 stapte hij echter over naar het CDA, waarna hij defensiewoordvoerder van de CDA-Eerste Kamerfractie werd.

AOV, fractie-Hendriks, CDA
in de periode 1995-1999: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 9 juni 1937

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1 oktober 1973
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), van 6 maart 1994 tot augustus 1995
  • Senioren 2000, van 28 augustus 1995 tot 1 maart 1998
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1 maart 1998

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Hendriks, van 12 september 1995 tot 16 juni 1998 (daarna lid CDA-Eerste Kamerfractie tot 8 juni 1999)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • project-coördinator Stichting IVIO (Instituut Voor Individueel Onderwijs), van 1 oktober 1992 tot 1 juli 1994
  • regio-coördinator Stichting IVIO (Instituut Voor Individueel Onderwijs), van 1 juli 1994 tot 1 januari 1995
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • fractievoorzitter fractie-Hendriks, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 16 juni 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • regiomanager Rode Kruis, regio Zuid-Holland Noord en Oost, van 1992 tot 1993

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad formeel 12 september 1995 uit de AOV-Eerste Kamerfractie. Feitelijk vormde hij vanaf zijn installatie als lid al een zelfstandige fractie, naast die van M.C. Batenburg, die eveneens via de AOV-lijst was gekozen.
  • Meldde op 19 mei 1998 nauw te gaan samenwerken met de CDA-fractie, nadat hij al per 1 maart lid van het CDA was geworden. Trad op 16 juni 1998 formeel toe tot de CDA-fractie. Hij maakte zijn overstap naar het CDA pas na de Tweede Kamerverkiezingen bekend, om deze niet te beïnvloeden.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.