M.C. (Martin) Batenburg

foto M.C. (Martin) Batenburg
bron: Fotobureau Dijkstra

Oprichter, voorzitter en senator van het Algemeen Ouderen Verbond (AOV). Was geruime tijd personeelschef, onder meer bij Philips in Eindhoven. Werd na zijn pensionering politiek actief. Was korte tijd succesvol met zijn ouderenpartij, maar door ruzies viel die partij spoedig uiteen. Kwam op 76-jarige leeftijd in de Eerste Kamer. Speelde een doorslaggevende rol bij de afwijzing van het correctief referendum. Zijn laatste jaar in de Eerste Kamer vormde hij de eenmansfractie 'Martin Batenburg' en na zijn vertrek als senator werd hij lid van het CDA.

AOV
in de periode 1995-1999: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Martinus Coenraad (Martin)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 4 maart 1919

overlijdensplaats en -datum
Eindhoven, 5 juni 2002

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), van 1 december 1993 tot april 1998
  • NSOV (Nieuw Solidiar Ouderen Verbond), vanaf december 1997
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf november 1999

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Batenburg, van 7 april 1998 tot 8 juni 1999

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • gepensioneerd, vanaf 4 maart 1984
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 18 april 1995 tot augustus 1995
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • fractievoorzitter AOV (eenmansfractie), Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 7 april 1998
  • fractievoorzitter fractie-Batenburg (eenmansfractie), Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 april 1998 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Kreeg op 20 september 1997 op een ledenvergadering van het AOV onvoldoende steun voor een verkiezing tot verbondsleider (adviseur van het AOV) en trok zich toen terug. Verliet kort daarna het AOV en richtte in januari 1998 een eigen ouderenpartij op.
  • Deelde op 7 april 1998 mee dat hij zijn activiteiten in de Eerste Kamer niet langer als AOV'er, maar onder de naam 'Martin Batenburg' wilde voortzetten
  • Was tijdens zijn Kamerlidmaatschap geregeld afwezig vanwege ziekte

verkiezingen
  • Werd in 1995 met voorkeurstemmen tot Eerste Kamerlid gekozen. Stond als achtste op de kandidatenlijst.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.