Drs. T.A. (Trude) Maas-de Brouwer

foto Drs. T.A. (Trude) Maas-de Brouwer

Energieke, ondernemende sociaaldemocrate die diverse activiteiten in het bedrijfsleven combineerde met het Eerste Kamerlidmaatschap. Begon als lerares Frans en maakte daarna carrière bij het CITO (toetsontwikkeling) en als leidinggevende in de automatiseringsbranche. Werd later business developer bij Hay Management Consultants en president van de denktank Hay Vision Society. Kwam in 1998 tussentijds voor een jaar in de Senaat en had daarin later nog eens vijf jaar zitting. In de Eerste Kamer was zij voorzitter van de vaste commissie voor Wetenschapsbeleid en Hoger Onderwijs en hield zij zich bezig met onderwerpen op het raakvlak van onderwijs en economie.

PvdA
in de periode 1998-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Trude Albertine (Trude)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 28 november 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1994

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 september 1998 tot 8 juni 1999
  • business developer "Hay Management Consultants" B.V. te Zeist, van 1998 tot 2001
  • president "Hay Vision Society", van 2001 tot 1 februari 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 januari 2002 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Advies CBP (College Bescherming Persoonsgegevens), vanaf april 2008

vorige (2/38)
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Philips Electronics Nederland", vanaf juni 2008
  • voorzitter Programmaraad, Nederlands Centrum voor Sociale Innovatie

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Wetenschapsbeleid en Hoger Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 1 juli 2003 tot 12 juni 2007

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1999 kwam noodgedwongen een tijdelijk einde aan haar Eerste Kamerlidmaatschap, omdat in Gelderland een PvdA-kandidaat met voorkeurstemmen werd gekozen
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.