Ir. N.G. (Niek) Ketting

foto Ir. N.G. (Niek) Ketting
bron: Hans Kouwenhoven

Intelligente analyticus met grote kennis van de energiesector die twaalf jaar Eerste Kamerlid voor de VVD was. Vervulde diverse functies bij energiemaatschappijen en in het bedrijfsleven. Zo was hij directeur van het Gemeentelijk Energiebedrijf in Amsterdam en voorzitter van de directie van de Samenwerkende Electriciteits Produktiebedrijven. Hield zich in de Senaat vooral bezig met milieubeheer, economische zaken en financiën. Stond bekend als een scherp, vasthoudend, en af en toe wat 'lastig' politicus, die echter ook over de nodige humor beschikte.

VVD
in de periode 1995-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Nicolaas Guus (Niek)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 24 oktober 1938

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1970

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • voorzitter directie N.V. SEP (Samenwerkende Elektriciteitsproductiebedrijven), van 1985 tot 1 januari 1998
  • president "Eurelectric" (verbond van de pan-europese elektriciteitsindustrie), van 22 juni 1994 tot 18 juni 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Netherlands Academy of Technology and Innovation (voorheen Nederlands Forum voor Techniek en Wetenschap), vanaf 1 januari 1993

vorige (2/24)
  • lid Raad van Commissarissen Holding AVR-Bedrijven, vanaf 1 september 2000
  • lid Commissie publiek aandeelhouderschap energiebedrijven, van januari 2008 tot juli 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 11 maart 1997 tot 12 juni 2007

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • honorary member Clean Air Foundation te Warschau, vanaf 23 oktober 1991
  • honorary president Eurelectric, vanaf 1998

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 2003 dankzij voorkeurstemmen herkozen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.