Mr. R.A.E. (Robert) de Haze Winkelman

foto Mr. R.A.E. (Robert) de Haze Winkelman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Strijdlustig Eerste Kamerlid. Was actief in de JOVD en zeven jaar voorzitter van de Kamercentrale Den Haag van de VVD. Na belastinginspecteur te zijn geweest, werd hij directeur van de Vereniging van Effectenbezitters. Tevens Statenlid in Zuid-Holland. Als Kamerlid hield hij zich onder meer met fiscale zaken bezig.

VVD
in de periode 1995-1999: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Robert Alexander Emile (Robert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 14 januari 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1973 tot 13 december 2011
  • Forum voor Democratie, van november 2016 tot februari 2018 (geroyeerd)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • directeur Vereniging van Effectenbezitters, van 1 januari 1987 tot 1 januari 1996
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 28 april 1987 tot 13 april 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/6)
  • lid dagelijks bestuur Vereniging van Effectenbezitters
  • penningmeester Vereniging van eigenaars Kijkduinpark te 's-Gravenhage

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder belastingen en sociale zaken (arbeidswetgeving)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zegde in 2011 zijn lidmaatschap van de VVD op vanwege het afwijzen van het voorstel over het verbod op onverdoofd ritueel slachten door de VVD-Senaatsfractie

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was Statenlid voor de VVD in Zuid-Holland

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.