Drs. A. (Annemarie) Grewel

foto Drs. A. (Annemarie) Grewel
bron: Fotobureau Dijkstra

Opvallende Amsterdamse PvdA-politica, Eerste Kamerlid en congresvoorzitter. Dochter van een psychiater van Joodsen huize, die pedagogiek studeerde en daarna dertig jaar wetenschappelijk werk verrichtte aan de Universiteit van Amsterdam. Non-conformistische lesbienne, die vrolijk en zorgvuldig in het leven stond. Bekwaam en geestig voorzitter van PvdA-congressen. Origineel raadslid in Amsterdam en prikkelend columniste. Sprak als Eerste Kamerlid over binnenlandse zaken en cultuur, helder formulerend met een nasale monotoon.

PvdA
in de periode 1995-1998: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Annemarie (Annemarie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 13 juni 1935

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 27 februari 1998

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • wetenschappelijk hoofdmedewerker subfaculteit opvoedkunde, Universiteit van Amsterdam, van 1961 tot 1987
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 29 april 1986 tot 27 februari 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 27 februari 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid/vicevoorzitter Emancipatieraad, van 25 mei 1981 tot 1989
  • voorzitter NVSH (Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming) (2 jaar)

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 11 maart 1997 tot 27 februari 1998
  • tweede ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 maart 1997 tot 27 februari 1998

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer bezig met binnenlandse zaken en cultuur

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kreeg vooral bekendheid als voorzitter van diverse fora en PvdA-congressen, die ze streng, maar ook humoristisch leidde
  • Was de eerste vrouwelijke ondervoorzitter van de Eerste Kamer

uit de privésfeer (3/5)
  • Haar vader was psychiater, neuroloog en orthopedagoog aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam
  • Haar moeder was werkzaam in de bibliotheek van Frankrijk in Parijs
  • Haar ouders waren Joods

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.