Ir. E.P. (Eisso) Woltjer

foto Ir. E.P. (Eisso) Woltjer
bron: Fotobureau Dijkstra

Groningse Limburger die zich als politicus vooral met de Europese politiek bezighield. Was enige tijd werkzaam in Indonesië en daarna docent in het Hogere Landbouwonderwijs. Vervolgens vijftien jaar lid van het Europees Parlement en vier jaar Tweede Kamerlid. In de Kamer hield hij zich bezig met landbouw en Europese zaken. Een half jaar voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken.

PvdA
in de periode 1979-1998: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eisso Pieter (Eisso)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nieuwe Pekela, 9 januari 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • stafdocent Rijks Hogere Landbouwschool te Deventer, van 1975 tot juli 1979
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 7 juni 1978 tot 17 juli 1979
  • lid Europees Parlement, van 17 juli 1979 tot 19 juli 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting Wereldvoedselvraagstuk

vorige (2/4)
  • lid Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa en de West-Europese Unie, van 3 oktober 1994 tot 21 september 1998
  • voorzitter richtingsadviescommissie Tropische landbouw van de Hogere Landbouwschool "Laresteijn" te Velp

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1994 tot 19 mei 1998
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 december 1997 tot 19 mei 1998

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder landbouw en Europese zaken van de PvdA-Tweede Kamerfractie

op het gebied van de EU (2/3)
  • Diende in december 1981 een verslag in over de sociale aspecten van het EU-zeevisserijbeleid.
  • Was in december 1987 EP-verantwoordelijke bij de behandeling van een EU-richtlijn voor de wijnmarkt

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.