Dr. J.W.A. (Asje) van Dijk

foto Dr. J.W.A. (Asje) van Dijk

In Twente geboren politicoloog die tijdens zijn studie actief was in de ARJOS, de jongerenvereniging van de ARP. Beleidsambtenaar technologiebeleid bij Economische Zaken en daarnaast in deeltijd universitair docent in Rotterdam en Amsterdam. Eén jaar woordvoerder technologiebeleid van het CDA in de Tweede Kamer. Na enkele jaren bij een organisatiebureau te hebben gewerkt, keerde hij in 2003 terug in het bestuur. Ditmaal als gedeputeerde van onder meer economische zaken en verkeer van Zuid-Holland. Hij bleef dat acht jaar. Sinds 2011 is hij burgemeester van Barneveld.

CDA
in de periode 1993-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Willem Asje (Asje)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rijssen, 18 april 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 juni 1993 tot 17 mei 1994
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 15 maart 2007 tot 27 april 2007
  • burgemeester van Barneveld, vanaf 8 december 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • Lid Commissie Governancecode Aedes en VTW (vereniging van woningcorporaties), vanaf 2015
  • Voorzitter Gelders Energie Akkoord (GEA), vanaf 2017

vorige (2/13)
  • projectleider commissie verlichting administratieve lasten, van november 1998 tot december 1999
  • lid Programmacommissie Zuidvleugel Randstad "Pieken in de delta", van december 2007 tot april 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met het technologiebeleid

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd tussen 11 juli 2007 en 16 januari 2008 tijdelijk vervangen als gedeputeerde vanwege een hartoperatie, die met complicaties gepaard ging. Keerde in januari 2008 in deeltijd (drie dagen per week) terug en in april 2008 full time.

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was onderwijzeres

verkiezingen
  • Stond in 1994 op de 60e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.