P.A.L. (Nel) Mulder-van Dam

foto P.A.L. (Nel) Mulder-van Dam
© Fotobureau Dijkstra

Voormalige bedrijfsleidster in een modezaak, die in februari 1989 tussentijds in de Tweede Kamer kwam voor het CDA. Was eerder actief in sportorganisaties als raadslid in Harderwijk en Emmen, en als Statenlid in Drenthe. In de Kamer negen jaar een betrekkelijk anoniem lid, dat zich onder meer met onderwerpen op het gebied van cultuur, volksgezondheid en binnenlands bestuur bezighield, zoals de aantasting van monumenten door de bonteknaagkever, de problemen in de thuiszorg, herindelingen, en de problematiek van de gokverslaafden.

CDA
in de periode 1989-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Petronella Anna Leopoldina (Nel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 20 september 1936

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid gemeenteraad van Emmen, van 3 september 1974 tot 5 september 1978
  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 4 juli 1978 tot februari 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 februari 1989 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 19 mei 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/8)
  • lid bestuur dansgezelschap "Reflex" Groningen (nog in 1998)
  • lid bestuur NEBAS (Nederlandse Bond voor Aangepaste Sporten; na 2008 'Gehandicaptensport Nederland')

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid commissie van aanbeveling Stadsbeelden te Emmen, omstreeks januari 1990 (nog in 1998)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster volksgezondheid (o.a. thuiszorg, gehandicaptenbeleid), binnenlands bestuur (herindelingen), rampenbestrijding, minderheden, milieubeleid, Antilliaanse zaken en culturele zaken van de CDA-Tweede Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.