Drs. P.J.L. (Nellie) Verbugt

foto Drs. P.J.L. (Nellie) Verbugt
bron: Fotobureau Dijkstra

Charmante Limburgse die tien jaar namens de VVD in de Tweede Kamer zat. Woordvoerster volkshuisvesting, infrastructuur en ruimtelijke ordening en deelnemer aan debatten over onder meer de Betuwelijn, luchthavens en de A73 langs de Maas. Was staffunctionaris van het kabinet van de burgemeester van Venlo en plaatsvervangend hoofd van de afdeling economische zaken van de gemeente Venlo. Meldde bij haar afscheid zich aan de zorg voor haar bejaarde ouders (m.n. haar gehandicapte vader) te gaan wijden; iets wat zij overigens ook al tijdens haar Kamerlidmaatschap had gedaan.

VVD
in de periode 1993-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Petronella Johanna Leonarda (Nellie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Helden (Lb.), 21 februari 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1982

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 januari 1993 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • directeur MKB Limburg, van 1 mei 2009 tot november 2013
  • directeur Verbugt Planadvies

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Zuidelijke Rekenkamer, vanaf januari 2015
  • voorzitter Raad van Commissarissen Antares te Venlo-Tegelen, vanaf juli 2016

vorige (2/14)
  • voorzitter Tuinbranche Nederland, van 14 februari 2007 tot 2014
  • lid begeleidingscommissie Planbureau voor de Leefbaarheid, van 15 mei 2008 tot 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Tuinbranche Nederland

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met ruimtelijke ordening en infrastructuur

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar vader was rijwielverkoper en -hersteller
  • Diverse familieleden zijn gemeenteraadslid geweest
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.