Drs. L. (Leoni) Sipkes

foto Drs. L. (Leoni) Sipkes
bron: Fotobureau Dijkstra

Principiële pacifiste, die vóór zij Tweede Kamerlid werd werkzaam was bij organisaties op het gebied van vredesvraagstukken. Was daarnaast zeer actief in het Interkerkelijk Vredesberaad en als voorzitter van de werkgroep Vrouwen tegen kernwapens. In 1993 was zij samen met Paul Rosenmöller kandidaat voor het (duo-)lijsttrekkerschap van GroenLinks. In de Kamer had behalve de internationale politiek ook het vreemdelingenbeleid haar aandacht. Was na haar Kamerlidmaatschap burgemeester in Noord-Holland.

GroenLinks
in de periode 1990-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Leoni (Leoni)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 april 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), van 1978 tot 27 januari 1991
  • GroenLinks, vanaf 1 juli 1989

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 1990 tot 19 mei 1998
  • burgemeester van Koggenland, van 15 juni 2007 tot 15 juni 2013
  • zelfstandig adviseur bestuur en organisatie, vanaf 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • plaatsvervangend voorzitter Politie Klachtencommissie Noord-Holland, vanaf 2013
  • lid Commissie Toezicht Arrestantenzorg Politie Nederland, vanaf januari 2018

vorige (2/31)
  • voorzitter Raad van Toezicht Cultuur Compagnie Noord-Holland, van 2013 tot 2018
  • voorzitter Regionale Klachtencommissie Woningtoewijzing West-Friesland, vanaf 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek College van toezicht sociale verzekeringen (Ctsv) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 1996 tot juli 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Diende in 1997 een motie van afkeuring in tegen de ministers Van Mierlo en Sorgdrager over het falen in de opsporing en vervolging van verdachte D. Bouterse. De motie werd verworpen.
  • Interpelleerde op 6 september 1995 minister Van Mierlo over de Franse kernproeven

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1993 samen met Paul Rosenmöller kandidaat-lijsttrekker van GroenLinks, maar werd in een partijreferendum verslagen door het duo Brouwer/Rabbae
  • Werd in 2003 door de gemeenteraad van Naarden als tweede op de aanbevelingslijst gezet voor het burgemeesterschap van die gemeente

uit de privésfeer
Komt uit een gereformeerd gezin

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.