J.J. (Jaap Jelle) Feenstra

foto J.J. (Jaap Jelle) Feenstra
bron: Fotobureau Dijkstra

Tweede Kamerlid voor de PvdA in de perioden 1988-1994 en 1997-2002. Woordvoerder milieu, ruimtelijke ordening, water, landbouw (m.n. mestbeleid) en voor het dossier Betuwelijn. Had al in zijn jeugd belangstelling voor natuurstudie. Was medewerker van het Centrum voor Energiebespraring en Schone Energie in Delft en werkte daarna bij het IPO (Inter Provinciaal Overleg). Na zijn Kamerlidmaatschap enkele jaren voorzitter van de Fietsersbond. Bescheiden, maar vasthoudend Kamerlid.

PvdA
in de periode 1988-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jaap Jelle (Jaap Jelle)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 24 oktober 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 januari 1988 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994
  • secretaris IPO (Inter Provinciaal Overleg), hoofd afdeling milieu en waterstaat, van 1994 tot maart 1997
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 maart 1997 tot 23 mei 2002
  • hoofd public affairs, Havenbedrijf Rotterdam, vanaf augustus 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/14)
  • voorzitter VVM (Vereniging van Milieudeskundigen), van 2006 tot november 2009
  • voorzitter BVPA, beroepsvereniging voor Public Affairs, van 2014 tot 9 oktober 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw en natuurbeheer, natte waterstaat, ruimtelijke ordening en milieubeheer en was woordvoerder voor het dossier-Betuwelijn
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.