Dr. G.J. (Bert) Fleers

foto Dr. G.J. (Bert) Fleers
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Juridisch geschoold Eerste Kamerlid voor het CDA en woordvoerder van zijn fractie op justitie-gebied. Na op wetenschappelijk gebied actief te zijn geweest, werd hij op 30-jarige leeftijd burgemeester van het Twentse Ootmarsum. Daarna directeur van de VNG. Correcte en actieve man, die als vicevoorzitter van KVP en CDA in eigen gelederen een vooraanstaande rol speelde.

CDA
in de periode 1987-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gijsbert Johan (Bert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 7 mei 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1972 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • waarnemend voorzitter CDA, van 13 juli 1986 tot 31 januari 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 oktober 1987 tot 13 juni 1995
  • waarnemend burgemeester van Korendijk (Z.H.), van 1 april 2001 tot 16 december 2006 (nadat burgemeester B. Kolbach met pensioen was gegaan)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • lid bestuur Dr. Schaepmanfonds
  • voorzitter Vereniging van Eigenaren Bungalowpark "Baveld Dennen" te Noord-Deurningen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was justitie-woordvoerder van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met onderwijs en cultuur.
  • Sprak in 1993 namens zijn fractie bij de behandeling van het euthanasievoorstel-Hirsch Ballin

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.