Dr. G.P. (Peter) Hoefnagels

foto Dr. G.P. (Peter) Hoefnagels
bron: Fotobureau Dijkstra

Hoogleraar criminologie en jeugdrecht in Rotterdam en D66-senator. Publiceerde veel, zowel populair wetenschappelijke werken over trouwen en echtscheiding, als romans en novelles. Als Eerste Kamerlid vooral actief op het terrein van de Antilliaanse en Arubaanse zaken. Opende zijn bijdrage aan de behandeling van de begroting van de Antillen altijd met een Antilliaans spreekwoord. Rechtsgeleerde met een opgewekt gemoed.

D66
in de periode 1987-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerard Peter (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bilthoven (gem. De Bilt), 26 oktober 1927

overlijdensplaats en -datum
Lochem, 24 november 2011

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lector criminologie en jeugdrecht, Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, van september 1965 tot 1 september 1967
  • hoogleraar criminologie en jeugdrecht, Nederlandse Economische Hogeschool (vanaf 1 februari 1973 Erasmus Universiteit) te Rotterdam, van 1 september 1967 tot november 1992
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Commissie Goede Diensten Staring-Instituut, van 1990 tot 1991
  • lid Raad van Advies "Tijdschrift Familie- en Jeugdrecht", vanaf 1995

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder Antilliaanse zaken van de D66 Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met justitie.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woonde naast een molen en had daarin een klein theater met circa zestig stoelen. Kondigde daarin zelf de optredens aan.
  • Zijn vader was verzekeraar

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"Hoef" (koosnaam in de Senaat)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.