Prof.Dr. J.R. (Jaap) Glasz

foto Prof.Dr. J.R. (Jaap) Glasz
bron: Fotobureau Dijkstra

Eerste Kamerlid van het CDA dat actief was in de advocatuur, de wetenschap en de kunst. Deskundige op het gebied van het vennootschapsrecht en tijdens zijn Eerste Kamerlidmaatschap benoemd tot bijzonder hoogleraar. Deken van de orde van advocaten en bestuurder van enkele orkesten en het Nationaal Ballet. Goede jurist, die zich tamelijk onafhankelijk opstelde. Amsterdammer zonder kapsones.

CDA
in de periode 1987-1999: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jacob Rienk (Jaap)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 13 februari 1935

overlijdensplaats en -datum
Blaricum, 3 oktober 2005

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 2 juni 1982 tot 28 april 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 8 juni 1999
  • bijzonder hoogleraar "ondernemingsrecht in de praktijk waaronder bestuur en toezicht", Universiteit van Amsterdam, van 1 september 1998 tot 1 september 2005 (vanwege de Stichting Bijzondere Leerstoel "Trenité van Doorne")

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/29)

  • voorzitter Raad van Commissarissen Fortis Amev, vanaf juni 1997
  • voorzitter commissie over woningcorporaties, Nationale Woningraad, omstreeks 1998

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Cultuur (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 8 juni 1999

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Nedelands Centrum van Directeuren en Commissarissen, vanaf november 2004

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met justitie (onder meer immigratie, auteursrecht), cultuur en Europese zaken. Was in 1993 één van de woordvoerders van zijn fractie bij het debat over de wetsvoorstellen inzake het Verdrag van Schengen.
  • Trad vanaf 1997 enkele keren op als fungerend Kamervoorzitter

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.