Dr. B.R.A. (Bob) van den Bos

foto Dr. B.R.A. (Bob) van den Bos
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Lid van Eerste en Tweede Kamer en het Europees Parlement voor D66 en van die partij vicevoorzitter en waarnemend voorzitter. Was als politicoloog verbonden aan Instituut Clingendael. Hield zich als Kamerlid bezig met buitenlandse zaken, Europese zaken, economische zaken, ontwikkelingssamenwerking en dierenwelzijn. In het Europees Parlement was hij liberaal woordvoerder buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking en algemeen mensenrechtenrapporteur. Na zijn politieke loopbaan zelfstandig politicoloog. In 2008 promoveerde hij op het proefschrift 'Mirakel en Debacle, de Nederlandse besluitvorming over de Politieke Unie in het Verdrag van Maastricht'.

D66
in de periode 1986-2004: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bob Roland Aaro (Bob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 19 december 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

fractie Europees Parlement
Fractie Europese Liberale en Democratische Partij van het Europees Parlement

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/10)

  • hoofd voorlichting, Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael", van 1983 tot mei 1994
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 september 1986 tot 23 juni 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 17 mei 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 1999 tot 20 juli 2004
  • zelfstandig politicoloog, vanaf 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • vicevoorzitter (Nederlandse) World Society for the Protection of Animals, vanaf 2012
  • voorzitter bestuur Stichting Politiek Theater

vorige (2/11)
  • lid bestuur (Nederlandse) World Society for the Protection of Animals, van 2003 tot 2012
  • lid Raad van Toezicht Stichting Proefdiervrij, vanaf mei 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Defensie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 17 mei 1994

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


op het gebied van de EU
  • Diende in januari 2001 een resolutie in over het sluiten van een samenwerkingsovereenkomst tussen de EG en Bangladesh (initiatief-procedure).
  • Diende in september 2003 een verslag in over mensenrechten in de wereld in 2002 en het mensenrechtenbeleid van de Europese Unie (initiatiefprocedure).

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kreeg bekendheid als dierenbeschermer
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.